Marocco

Królestwo Maroka położone jest w północno-zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym. Maroko zamieszkiwane jest przez 35 mln ludzi, głównie przez rdzenną ludność Maroka - Berberów i Arabów. Językiem urzędowym jest język arabski.

To niewielki, ale pełen kontrastów kraj, który turystom ma do zaoferowania zarówno krajobraz gorącej pustyni (Sahary), jak i ośnieżone szczyty gór Atlas.

Maroko to pachnące przyprawy, bogactwo smaków i kolorów, to gwar miejskiego suku i smak słodkiej miętowej herbaty. To także kraj, w którym rosną fascynujące drzewa. Argania spinoza, czyli drzewo arganowe rodzi owoce, z których pestek marokańskie kobiety tradycyjnymi metodami wytłaczają drogocenny olej. Olej z pestek arganowych uchodzi za jeden z najwartościowszych produktów spożywczych na świecie. Olej, który jest podstawą kuchni marokańskiej, ale który też jest głównym składnikiem produkowanych tam kosmetyków. Medycyna uznaje olej arganowy za niezwykle wartościowy, ponieważ zawiera on ponad 80% nienasyconych kwasów tłuszczowych, antyoksydantów oraz szereg innych składników o działaniu leczniczym. Obecnie właśnie olej arganowy uchodzi za hit wśród kosmetyków „anti-aging”. Jego unikalny, potwierdzony w badaniach laboratoryjnych skład sprawia, że ma on zbawienny wpływ na kondycję skóry.